HAKKINDA

Wilco Van Herpen, Hollanda’da doğdu. Kariyerine baba mesleği olan aşçılık ile başladı. Hollanda’nın birçok önemli restoranında aşçı olarak çalıştıktan sonra hayatında önemli bir değişiklik yaparak profesyonel fotoğrafçılığa adım attı.
 
Güney Afrika’yı ve birçok Avrupa ülkesini fotoğrafçı olarak gezdi.1999 yılında Türkiye’de yaşamaya başlayan Wilco Van Herpen, o zamandan beri fotoğrafçılık, Türk ve Hollanda radyo ve televizyonları için haber muhabirliği yapıyor.
 
2000 yılında, “Kaçış Planı” adlı programın sunuculuğunu üstlenerek, TRT 1, TRT 2 ve TRT INT kanallarında yayınlanan bu program aracılığıyla tüm Türkiye’yi dolaştı ve izleyicilerine Türkiye’de gezilecek yerler konusunda tavsiyelerde bulundu.
 
2003 yılında, TV8’de “Wilco’nun Gözü” adlı programı hazırlamaya başladı. Bu programda yayınladığı “ Avrasya Maratonu ” konulu haber ile ödül kazandı. 2004 yılında İstanbul’da kendi kurduğu bir restoranın aşçılığını yaptı.
 
5 dil konuşan Wilco Van Herpen, 2006 yılından beri İZ TV’de "Wilco'nun Karavanı" "Wilco'yla Yaşasın Yemek" "İki Göz Bir Şehir" kuşaklarını hazırlayıp sunuyor. 

 

KUŞAKLARI