Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
30 Dakika
8. Bölüm
Timurtaş Onan
Bölümü Satın Al
Bölümler

Yaz ayları yaklaşırken, herkesi tatil hayalleri sarar. Tatil keyfinin bazen hayali bile yeter. Hayallerin kapıları ise birbirinden muhteşem fotoğraflarla açılır. Deniz ve kumsal bir araya gelir, dinlenmenin ve eğlenmenin tadına doyulmaz seyri gözlerinizin önünde belirir. Gözlerinizi dört açın ve arkanıza yaslanın... Wilco Van Herpen, yaz hayallerini yanıbaşınıza getiriyor. Turizm fotoğrafçılığına odaklanan Wilco'nun bu seferki konuğu Timurtaş Onan.

Son 15 yılda büyük spa merkezleri, dünya mutfaklarından farklı restoranlar, özel villalar ve golf sahaları bulunan birçok konsept otel açıldı. Bu tesislere tanıtım alanında hitap etmek için birçok alanda bilgi sahibi olmak gerekiyor. Otellerin hedef kitlesine gereken mesajı vermek çok önemli. Bu yüzden prodüksiyon esnasında otellerde departman müdürleriyle koordinasyon halinde çalışıp gereken hazırlıkların yapılması gerekiyor.

Fotoğrafçı Timurtaş Onan, işte o bakmaya doyamadığınız tatil fotoğraflarının yaratıcılarından biri. Onan, bugüne dek ulusal ve uluslararası yarışmalarda jüri üyesi olarak yer aldı. 25 yıldır turizm ve endüstri sektöründe çalışıyor. Son 20 yılda ekibiyle birlikte en prestijli otel zincirlerinin fotoğraf ve tanıtım filmlerini çekti, yüzlerce tanıtım kataloğuna imzasını attı. 90’lı yıllardan bu yana Türk turizminin tanıtımında estetik ve işlevsel açıdan daha iyiyi başarmayı prensip edindi. Bir turizm fotoğrafçısı hem mimari, hem stil, hem yeme-içme, hem de spa, golf gibi konularda uzman olmalı ve kastlı çalışmalarda bir moda fotoğrafçısı kadar başarılı olmalı. Bütün bunlara ek olarak hava fotoğrafçılığı da oldukça önemli. Onan, yapmış olduğu 200 saatin üzerinde uçuşla hava fotoğrafçılığında da uzmanlaştı.

Turizm tanıtım fotoğraflarının yanısıra belgesel fotoğraf projelerine de imza atan Timurtaş Onan, çalışmalarını ve fotoğrafa bakış açısını Wilco Van Herpen’e anlatıyor. Fotoğraf ve tanıtım filmi prodüksiyonlarında iyi bir sanat yönetimi nasıl olur? Fotoğrafın turizme katkısı nedir? Tüm bu soruların yanıtları, kareler eşliğinde İZ’de yanıt buluyor.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.