Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
30 Dakika
22. Bölüm
Sena Ok
Bölümü Satın Al
Bölümler

Güzel bir fotoğraf karesi yakalamak, doğru ekipmanı seçmekten geçer. Wilco Van Herpen, bu kez Sirkeci'deki fotoğraf dükkanlarının yolunu tutuyor, fotoğrafçı Sena Ok'la buluşuyor.

Güzel fotoğraflar çekmek, estetik görüntünün yanında teknik beceri de gerektirir. Çektiğiniz karede vermek istediğiniz duygu, doğru teknik ekipmanların kullanılmasına bağlı. Bu yüzden fotoğrafçılık, ışığın dinamiğini tanımaktan geçer. Bu ışığı işleyen objektife ve makineye ne kadar hakim olursanız, o denli iyi kareler çekmeniz mümkün.

Sena Ok, İstanbul'da birçok önemli fotoğraf ekipmanının distribütörlüğünü yapıyor. Fotoğrafı meslek veya sanat kolu edinmiş kişiler tarafından, ekipmanlarının doğru şekilde kullanılmasını önemseyen biri. Fotoğraf konusunda kendini geliştirmiş, mesleğinin inceliklerini bilen bir fotoğrafçı.

Wilco ve Sena Ok'un Safranbolu'ya uzanan fotoğraf gezisinde ise teknik beceriler, sanata dönüşüyor. Panoramik fotoğraf çekme özelliği bulunan makinesiyle Sena Ok, bir yanda profesyonel kareler yakalarken, diğer yanda işinin estetik boyutunu ortaya çıkarıyor. İz'de izleyin!

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.