Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
30 Dakika
24. Bölüm
Selvin Gafuroğlu ile Şehirde Sanat
Bölümü Satın Al
Bölümler

1900 'lü yılların başlangıcında, sanatçının sanat yaratma çabaları sonucunda ortaya koyduğu yapıtlarının alım - satımını gerçekleştirebilecek kurumların oluşumuna tanık olduk. Sanat Galericileri ve yeni bir meslek dalı olarak Sanat Galericiliği, bu dönemde oluştu. Sanat Galerileri günümüzde, toplumla sanatçı arasında bir köprü görevi görüyor. Sanatçıların yapıtları aracılığıyla topluma gönderdikleri mesajları, anlatmak veya vurgulamak istedikleri iyi yada aykırı olayların iletilmesi misyonunu üstleniyor.

Galeri Selvin, 1985 yılından beri "Sanata, Sanatçıya ve Sanatsevere" en iyiyi, en doğruyu sunma çabasıyla, aynı titizlikle bir sanat ortamı yaratmış olmanın gururunu taşıyor. İstanbul’un en eski semtlerinden Arnavutköy’de yer alan galerinin sahibi Selvin Gafuroğlu, İZ ekranlarında izleyenlerini benzersiz bir sanat yolculuğuna çıkarıyor.

İstanbul’un birbirinden farklı semtlerinde atölye sahibi sanatçılar, Selvin Gafuroğlu’nun şehirdeki sanat yolculuğuna konuk oluyor. Grafik, heykel, resim... Sanatın farklı dallarında üretim veren sanatçılar eşliğinde, sanatın kalbi Beyoğlu’ndan, Ümraniye’deki İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi ve Kuzguncuk’ta bir heykel atölyesine benzersiz serüven sizi bekliyor.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.