Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
35 Dakika
9. Bölüm
Şangay Ekspres
Bölümü Satın Al
Bölümler

Yolda şimdi başka diyarlarda… Yiğit ve Eren Uzak Doğu’ya gidiyor. Şu ana kadarki seyahatlerini yurt dışı olarak adlandıran Yiğit-Eren, bu kez yurt dışına değil dünya dışına çıkıyor ve farklı kültürün ne demek olduğunu anlıyorlar.

Artık farklı bir dünya ile karşı karşıyalar. Alışık olmadıkları tepkiler, iletişim şekilleri ve kendine özgü şivesiyle, bu bölümde Şangay’dalar.

Dünya’nın en kalabalık şehrinin sıradan bir balıkçı kasabası iken, son 20 yılda nasıl kalkınıp Asya’nın finans merkezi haline geldiğini öğrenen Yiğit-Eren, sis bulutları içinde kaybolan gökdelenleri kadraja almakta zorlanıyorlar.

Usta yönetmen Ridley Scott’ın Blade Runner’da kurduğu atmosferi, imparatorluk dönemi tapınaklarla birleştiren Şangay, batı kültürüne kucak açarken kendi köklerini de unutmuyor.

Geçmişi ve geleceği uzun bir caddede buluşturan Nanjing, Yeni Wall Street ‘Bund’, modern Pudong, Yiğit ve Eren’i tüm ihtişamıyla kucaklıyor. Bildiğimizi sandığımız ama bilmediğimiz Çin mutfağı, kalabalık metrosu ve büyük kentlere paralel gece hayatıyla ‘Şangay Ekspres’ İZ’de.
 

YORUMLAR
Burak Gevri - 30 Ocak Çarşamba
Mükemmel bir programdı. Pekin&ීi heyecanla bekliyorum.