Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
35 Dakika
25. Bölüm
Salih Güler
Bölümü Satın Al
Bölümler

Bembeyaz bir örtü, doğal bir stüdyo... Fotoğrafçıları en çok heyecanlandıran sahnelerden biri: Kar.. Hollandalı fotoğraf tutkunu Wilco Van Herpen, bu kez karlı manzaraların izini, fotoğrafçı Salih Güler'le birlikte sürüyor.

Yıllarca şirket yöneticiliği yaptıktan sonra 40'lı yaşlarda fotoğraf çekmeye başlayan Salih Güler, özellikle Tuz Gölü'nde ve karda çektiği fotoğraflarla tanınıyor. Türkiye'de ve dünyada yaklaşık 200 karma sergiye katılan ve 50 civarında ödülün sahibi olan Güler, çektiği karelerde minimalist bir yaklaşım sergiliyor. Alman mimar ve tasarımcı Ludwig Mies van der Rohe'un “Less is more” (Az çoktur) sözünden esinlenerek fotoğraflarında sadelikten yana olan ve 9 bin imajı istockphoto'da sergilenen Güler'in bugün kadar 80 bin civarında fotoğrafı da tüm dünyada satın alındı.

Wilco da Güler'in fotoğraflarından etkilenmiş olacak ki, fotoğrafçıyla birlikte bir kar yolculuğuna çıkıyor. Fakat yurdun dört bir yanında lapa lapa yağan kara hasret bir yıl geçiyor. Dolayısıyla bu çalışma, iki fotoğrafçı için de biraz zorlu bir görev. Kar fotoğrafları için önce Abant'a giden, fakat kuraklıktan ötürü yeteri kadar kar bulamayan Güler ve Wilco, çekim için ikinci bir adres belirliyor. Kar kalınlıklarına bakınca Erzurum'un Konaklı köyü ve kayak merkezini keşfetmeye karar veren iki fotoğrafçı yeniden yola koyuluyor ve seyrine doyulmaz kar manzaraları, İZ ekranına yansıyor. İZ'de izleyin!

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.