Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
35 Dakika
2. Bölüm
Rişikeş'in Yolları Aşktan
Bölümü Satın Al
Bölümler

Tütsüyle sarmalanmış bir kent. Tanrılara yükselen melodiler, Ganj’a sunulan adaklar, birliğe adanan yürekler. Yoga diyarı Rişikeş, Işıl’a büyük sürprizlerin perdesini aralıyor. Öğretiler, ritüeller ve seromonilerle çıkılan yolda, aşk kapıyı çalıyor.

Işıl’ın Hindistan macerası, kutsal Ganj nehrinin büyüsüyle, Rişikeş’te devam ediyor. Tek başına çıktığı yolculuğuna, kendi gibi gezgin dostlar eklenen Işıl, Rişikeş’i keşifte. İlk durak 1968 yılında Rişikeş’i ziyaret eden The Beatles grubunun, bir cangılın içinde uzun süre inzivaya çekildiği dini mekan. Grubun en önemli albümlerinden birini kaydettiği bu aşram, sihirli kapısını Işıl’a aralıyor. Yıkık yoga odaları, ağaçların örttüğü kubbeler ve ormanda yol gösteren sadularla Beatles aşramı, geçmişin izlerini bugüne taşıyor. Yeşil cangılların içinde bir başka doğa yolculuğu ise, Ganj’ı besleyen şelalalere doğru. Buz gibi bir banyoyla taçlanan bu şelale gezisi, Ganj’ın sularında bir başka arınışla devam ediyor. Tantra yoga kursundaki arkadaşları ve Işıl, bir seremoni eşliğinde Ganj’ın sularına kendilerini bırakıyor. Renkli kıyafetlerle dolu sokaklar, lezzetli sofralarda müzikli muhabbetler, bitkisel tedavi yönteminin Hint kültüründeki yeri ve dünyanın dört yanından gönüllü çalışanlarıyla açılan sıcak bir yetimhanenin kapısı. Dostluk ve aşka yelken açtığı Rişikeş, Işıl’ın büyülü Hindistan yolculuğuna yeni sayfalar ekliyor. İZ’de izleyin.

YORUMLAR
Dila Yenitepe - 12 Ocak Cumartesi
Kanallar arasında gezerken denk geldim ve o kadar çok hoşuma gitti ki :) belki de ilk defa iz tv&ීde yayınlanan bir belgesel izlemis oldum bu sayede. Ne yazik ki belgeseli ceken kisinin ismini bilmiyorum ama onu buradan tebrik ediyorum. O kadar akici ve keyifliydi ki bittigine uzuldum. Ondan rişikeşi anlattigi bu belgecel gibi daha cok fantastik and bumbastik belgeseller bekliyorummm :) simdiden kolay gelsin ve enerjisi hic bitmesin :)