Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
35 Dakika
3. Bölüm
Öteki Deniz
Bölümü Satın Al
Bölümler

Yiğit ve Eren bu kez Kuzey Yunanistan’ın en güzel kenti Selanik’e gidiyorlar.

Belediye Başkanı Yannis Butaris’in “İstanbul’un kızı, İzmir’in kız kardeşi” diye tanımladığı Selanik’te hızlı yaşamanın örneklerini veriyorlar.

Yiğit ve Eren Selanik ve çevresini dolaşıyor. Halkidiki, Arnea, Ladadika, Aristotales Meydanı, Thermaikos Körfezi, Leoforos Nikis Caddesi, Ladhadhika Tavernalar Bölgesi’ni gündüz ve gece en ince noktalarına kadar “tetkik” ediyor!

Yiğit-Eren Selanik’te “diplomatik temaslarda” da bulunuyorlar. Türkiye’nin Selanik Başkonsolosu Tuğrul Biltekin ile görüşüp kentin gece hayatı hakkında bilgi alıyorlar.

Yunan halkının kriz dönemine de tanıklık eden Yiğit-Eren hem protesto yürüyüşlerini izliyorlar, hem de yürüyüş sonrasında uzun eğlence gecelerine bizzat katılıp Selaniklilerin hüzünlü sofralarında onlara teselli mesajları veriyorlar.

YOLDA ekibi Halkidiki Yarımadasındaki Osmanlı mimarisinin günümüze kalan örnekleri arasında nostalji turları atıyor. Kökleri Türkiye’de olan Yunan gençleriyle samimi dostluklar oluşturuyorlar. Kendilerini Trabzonlu, Peralı gibi Türkiyeli adreslerle açıklayan Yunan gençleriyle birlikte Selanik gecelerinde kaybolmanın yollarını öğrenip, öğretiyorlar.  

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.