Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
30 Dakika
13. Bölüm
Orhan Cem Çetin
Bölümü Satın Al
Bölümler

Türk fotoğrafçılığında yenilikçi ve özgün bir göz... Birikimini gençlerle paylaşan bir fotoğraf duayeni... Çağdaş fotoğraf sanatının önemli temsilcilerinden Orhan Cem Çetin, İki Göz Bir Şehir’e konuk oluyor. Kapılarını eski dostu Wilco’ya açan Çetin, sergilerinden yeni fotoğraf çalışmalarına, fotoğrafla iç içe geçen yolculuğunu anlatıyor.

İki fotoğrafçı, fotoğraf yolculuğunu Silahtarağa Elektrik Santrali’nin dününde ve bugününde sürdürüyor. Bugün Enerji Müzesi olarak ziyarete açık hale getirilen santralin geçmişi, Çetin'in müzeye dönüşüm öncesi çektiği fotoğraflarla ekrana yansıyor.

İki fotoğrafçının bir sonraki durağı ise İstanbul'un iki yakası arasında gidip gelen vapurlar ve onlara ?sürüler halinde ?eşlik eden modelleri, martılar... Boğaz'ın daimi konukları vapurlar ve martılar, onların objektifinde yeniden hayat buluyor, yeni anlamlar kazanıyor.

Son durak ise Haydarpaşa Garı. Orhan Cem Çetin’in 'Yeni Çağ' adlı sergisinde yer verdiği Haydarpaşa fotoğrafından yola çıkan iki fotoğrafçı, İstanbul’u Anadolu’ya bağlayan gardaki asırlık izleri fotoğraflıyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Fotoğraf ve Video Bölümü Program Koordinatörü ve Galata Fotoğrafhanesi kurucu eğitmenlerinden Orhan Cem Çetin'le fotoğraf yolculuğunu İz’de izleyin!
 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.