Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
40 Dakika
13. Bölüm
Murat Murathanoğlu ile Devlerin Arenası
Bölümü Satın Al
Bölümler

En büyük derbilerin sadece yeşil sahalarda mı olduğunu düşünüyorsunuz? İstanbul’daki en ateşli tribünlerin sadece İnönü Stadyumu’nda mı olduğunu sanıyorsunuz? Kıran kırana mücadeleler sadece çimlerde mi yaşanıyor?

Eğer böyle düşünüyorsanız, “Murat Murathanoğlu ile Devlerin Arenası”, bu fikrinizi değiştirecek... Starların, büyük yıldızların parkelerdeki hırs dolu karşılaşmalarına tanıklık eden, heyecanlı maçların, ateşli tribünlerin, büyük derbilerin İstanbul’da coşkuyla yaşayan mekanları, “Devlerin Arenası”nda ekrana geliyor.

Murat Murathanoğlu... O, basketbolu Türkiye’ye sevdiren en önemli isimlerden biri... Basketbolun heyecan dolu atmosferini en fazla soluyan, bu heyecanı evlerimize ulaştıran potanın sesi Murat Murathanoğlu’yla, basketbolun unutulmaz mekanlarını ve basketbolu keşfe çıkıyoruz...

“Spor ve Sergi Sarayı”: Seyircinin nefesiyle ısınan, uğruna yürüyüşler düzenlenen, tribünlerinin basketbol için besteler düzenlediği efsane salon...
1949 yılında açılan Spor ve Sergi Sarayı 1992 yılına kadar basketbolun ve kültürel etkinliklerin kalbinin attığı yerdi. Spor ve Sergi Sarayı döneminde, tribünler tıklım tıklım dolu olurdu.

“Abdi İpekçi Arena”: Abdi İpekçi Spor Salonu, yeni adıyla “Abdi İpekçi Arena”, İstanbul’da Basketbol denilince akla ilk gelen mekanlardan biri. Adını inşaatının başladığı yıl öldürülen gazeteci Abdi İpekçi’den alan salon, kuruluş süreci, tarihçesi, dünden bugüne tanıklık ettiği sayısız basketbol karşılaşması ile Murat Murathanoğlu eşliğinde ekrana yansıyor.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’ndan Abdi İpekçi Spor Salonu’na Türk basketbolu, bu unutulmaz mekanlarıyla anlatılıyor. Efe Aydan, Necati Güler, Erman Kunter, Kemal Erdenay, Harun Erdenay, Orhun Ene, Ufuk Sarıca, Aydın Örs, İsmet Badem, Yiğiter Uluğ gibi basketbol dünyasının önemli isimleriyle gerçekleştirilen röportajlar ile, basketbolun mabedi haline gelen mekanlar ve Türk basketbolu konuşuluyor. “Murat Murathanoğlu ile Devlerin Arenası”, tüm basketbolseverleri ekran başına bekliyor.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.