Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
35 Dakika
23. Bölüm
Muammer Yanmaz
Bölümü Satın Al
Bölümler

Bugünlerde etrafınızda bir anda fotoğrafa merak saran insanlar mı türedi? Yoksa siz de gündelik hayatın stresinden arınmak için bir makineye sarılıp soluğu fotoğraf kurslarında alanlardan mısınız? Ya da iyi bir makine aldınız, fakat teknik bilginiz eksik olduğundan kadraj, ışık, netlik ayarı gibi konularda sıkıntı mı çekiyorsunuz? O zaman Wilco Van Herpen, sizi 'Ali Baba ve 40 Haramiler'in 'Mağarası'nda bir fotoğraf serüvenine davet ediyor. Fotoğrafçı ve eğitmen Muammer Yanmaz, nam-ı diğer 'Ali Baba'yla, '40 Haramiler' adlı fotoğraf grubunun hikayesi İZ ekranına yansıyor.

Fotoğraf yolculuğuna portrelerle başlayıp 40 Yönetmen, 40 Kadın Oyuncu, 40 Ayna, Yüz Kumbarası gibi projelerle adını duyuran ve ardından 40 İstasyon, 40 Renk gibi projelerle de dünyanın farklı ülkelerini fotoğraflayan Yanmaz, son yıllarda oldukça popülerleşen fotoğraf eğitmenliğinin detaylarını Wilco'yla paylaşıyor.

Fotoğraf rotası olarak Burgazada'yı belirleyen grup, Sait Faik Abasıyanık Müzesi, Hristos Tepesi, Metamorfosis Kilisesi, Rum Mezarlığı, Aya Yani Kilisesi ve Aya Yorgi Garipi Manastırı gibi adanın belli başlı noktalarını keşfe çıkıyor. Gezinin ardından '40 Haramiler'in çektiği en iyi kareleri seçen Yanmaz ve Van Herpen, fotoğrafçı Coşar Kulaksız'ın laboratuvarına girerek dijital baskının inceliklerini öğreniyor. Ve finalde 'Ali Baba ve 40 Haramiler'in Burgazada sergisine giden Wilco, rengarenk karelerin seyrine dalıyor. İZ'de izleyin!

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.