Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
30 Dakika
1. Bölüm
Mozart'ın Salzburg'u
Bölümü Satın Al
Bölümler

Gözlerinizi kapatın.
Uzaklarda bir piyano, bir keman çalınıyor.
Kendinizi o çıkan ahenkli seslerin; notaların akışına bırakın.
Bestelenmiş en güzel müzik eserlerinin, konçertoların, senfonilerin ardından gidilecek büyülü bir yolculuk başlıyor.

Klasik müzik yazarı Serhan Bali’nin hazırlayıp sunduğu Batı’ya Yolculuk; klasik batı müziğinin en önemli isimlerinin doğup, büyüdükleri şehirlerde, onların izlerinin peşinde.

Duvarlarında halen bu önemli bestecilerinin senfonilerinin yankılandığı şehirler, bir yanıyla hâlâ büyülü, bir yanıyla hâlâ acı dolu. Bu şehirlerin ilki olan Salzburg, Alp dağlarının eteğinde kurulmuş ve Almanya-Avusturya sınırında yer alan bir şehir. Ancak bu şehrin önemi, dünyanın en önemli bestecilerinden birinin orada doğmuş olmasından geliyor.

O besteci; Wolfgang Amadeus Mozart. 1756 yılında Salzburg’ta dünyaya gelen Mozart, otuz beş yıllık yaşamının yirmi beş senesini bu şehirde geçirip, onlarca eserini bu şehirde besteledi.

Wolfgang Amadeus Mozart’ın doğduğu evden, büyüdüğü eve,; anne ve babasının evlendiği , Mozart’ın vaftiz olduğu katedralden, aile üyelerinin bulunduğu mezarlıklara kadar, her köşesinde Mozart’tan bir iz bulunan Salzburg, Serhan Bali’nin Mozart’ın hayatı hakkında verdiği ilginç bilgilerle zenginleşerek İz Tv ekranlarına geliyor.

Klasik batı müziğinin ardında çıkılan bu yolculuk sadece gözlere değil, kulaklara da hitap ediyor.
Mozart’ın Salzburg’unu İz Tv’de keşfedin.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.