Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
45 Dakika
17. Bölüm
Motosikletle Issız Vadiye Yolculuk
Bölümü Satın Al
Bölümler

En’lerin peşindeki Nasuh Mahruki, bu kez Hindistan’ın en kuzeyinde kilometrelerce süren bir motosiklet yolculuğu yapıyor.

Macera seven, motosikletle seyahate aşık 7 kişinin gerçekleştirdiği yolculukta hedef Spiti Vadisi’ni keşfetmek… Coğrafya etkileyici ve bu büyülü güzellik insan eliyle kirlenmemiş. Nasuh ve Mine Mahruki, Hakan Kaya, Haluk ve Didem Çelikel, Saydun Gökşin ve Ahmet Tolan, yolculuğa Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’ye gerçekleştirdikleri 6 saatlik uçak yolculuğuyla başlıyor.

Ekip, gezi boyunca kullanacakları Royal Enfield marka motosikletleri Shimla’dan kiralıyorlar. İlk gün, 230 km. yol yapan ekibin karşılaştığı manzara karşısında büyülenmemek elde değil. Dik yamaçlar, yemyeşil coğrafya ve güleryüzlü halk bu gezinin çok keyifli geçeceğinin habercisi adeta. İlk gecelerini Batiste’de geçiren Nasuh Mahruki ve ekibini ertesi gün bir sürpriz bekliyor: Hindistan Kurtuluş Günü kutlamaları. Rengarenk giysiler içinde eğlenen yöre halkının ikramlarından tadan ekip, tanıdık bir lezzetle karşılaşıyor: irmik helvası.

İlk günden itibaren yüksek rakımlarda yolculuk etmeye başlayan ekip, 3500 metre yüksekliğe ulaşıyor. Nako’da Budistler’in ruhani lideri Dalai Lama’nın su içtiğine inanılan bir gölün karşısında konaklayan ekip yorgun ama bir o kadar da mutlu. Yolda uğradıkları manastırlar da, onların Hindistan kültürüyle tanışmaları için bir fırsat.

Kilometrelerce sürecek olan “Motosikletlerle Issız Vadiye Yolculuk” serüveni, 5 motosikletlinin Hindistan’ın kuzeyinde yaptığı bir seyahatin hikayesi. Farklı bir coğrafyada, alışık olmadığımız bir kültürün içinde yapılan motosikletle yolculuğa katılmak istiyorsanız, İZ’de izleyin!

YORUMLAR
Esra Gul - 04 Kasım Pazar
Boyle bir parkur ancak Nasuh Maruki ve arkadaslari ile kesfedilirdi sanirim.İzlerken yukseklik korkum benimleydi:-),ancak olaganustu manzaralar karsisinda nefesimi tutarak izledim.Bayanlari ve tum ekibi cok kutluyorum,nefis bir uyum ve guvenle seyahati kolaylastirmislar,İz TV ye ve tum gruba tesekkurler,baska turlu oralarda nasil bulunabilirdim ,bayildim,hem kirkudan hem keyiften:-),