Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
40 Dakika
19. Bölüm
Moğolistan
Bölümü Satın Al
Bölümler

Bir kere yollara düşmeye başladıysanız bir daha kimse sizi yolunuzdan alıkoyamaz. Nasuh Mahruki daha çocuk yaşlarda başladığı yolculuklara bir yenisini eklemek için yine yollara düşüyor.. Üstelik bu kez oldukça kalabalık bir ekiple yola çıkıyor. 15 kişilik bir ekiple Moğolistan yollarına düşen Nasuh Mahruki’nin keyifli motosiklet yolculuğu İz Tv’de ekrana geliyor.

Moğolistan toprakları geçmişte Hunlar, Cücenler ve Göktürkler gibi büyük imparatorluklar tarafından yönetilmiş. Moğol İmparatorluğu ise 1206 yılında Cengiz Han tarafından kurulmuş. Bugünkü Moğolistan bağımsız bir ülke olarak yaşamaya devam ediyor.

Moğolistan’ın başkenti ve en büyük şehri Ulan Batur’dan yola çıkan ekip, ülkenin hem güneyini, hem kuzeyini motosikletle keşfediyor. Ekip; güney tarafı çöl, kuzey tarafı dağ ve nehirlere  hakim olan bu ülkenin doğasının keyfini doyasıya çıkarıyor.

Moğolistan’ın doğası, tarihi,  gelenek ve göreneklerini bu programda keşfedeceksiniz. Ekibin motosiklet keşfinde neler yaşadığını merak ediyorsanız İZ TV’de kalın.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.