Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
30 Dakika
12. Bölüm
Merih Akoğul
Bölümü Satın Al
Bölümler

Her şehrin başka bir hikayesi vardır. Dünyaya objektifiyle bakmayı refleks edinmiş bir fotoğrafçı için her şehirde, her semtte keşfedilmeyi bekleyen sayısız an saklıdır. Wilco Van Herpen, bu kez fotoğrafçı Merih Akoğul ile bu saklı anları keşfetmek için yola çıkıyor. İstikamet, tarihi bir şehir, namı diğer 'yeşil Bursa'. 

Fotoğraf sanatçısı Merih Akoğul, 1985 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Ana Sanat Dalı’nı (Lisans), 2001'de ise Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı’nı (Yüksek Lisans). 'Grup 9' adlı fotoğraf grubunu kuran Akoğul, birçok dia gösterisi gerçekleştirdi; fotoğrafları yurtiçinde ve yurtdışında (Avusturya, Bulgaristan, Güney Afrika, İngiltere, Fransa, Yunanistan, Japonya, ABD, Belçika, Kosova, Almanya) çeşitli sergilerde yer aldı. Fotoğraf sanatı ve kuramı konusunda çalışmalar yaptı.

Bugüne kadar pek çok fotoğraf projesine imza atan, fotoğraf okuma söyleşileri gerçekleştiren Akoğul’un doyumsuz fotoğraf sohbeti İZ ekranına geliyor.


Bursa’nın tarihi hanlarına, çarşısına, sokaklarına bu kez fotoğraf kareleriyle, bambaşka bir açıdan bakmanın keyfi yaşanıyor. Bir fotoğrafçı, fotoğraf karelerinin peşine düşerken aklından neler geçer? Sadece sezgileriyle mi hareket eder? Gezdiği yerleri, tanıdığı yeni yüzleri kadrajına yansıtırken ne hisseder? Fotoğrafa dair sorular yanıt bulurken, fotoğraf kareleriyle birlikte benzersiz bir serüven sizi bekliyor. İZ'de izleyin!

 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.