Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
30 Dakika
33. Bölüm
Levent Vadisi
Bölümü Satın Al
Bölümler

Sırt Çantam kuşağında bu seferki kamp yerimiz Levent Vadisi oldu. Zorlu kış şartlarında çekilen belgeselde vadinin; doğal ve kültürel yapısı konu edildi.

Malatya’nın Akçadağ İlçesi sınırları içerisinde bulunan Levent Vadisi 28 km uzunluğunda. Doğal güzelliğinin yanında jeolojik, prehistorik, arkeolojik ve kültürel değerleri ile birlikte hala vadi içinde çok sayıda köy yerleşimi bulunması da vadiyi ilgi çekici kılıyor.

İsmini içinde barındırdığı Levent Köyü’nden alan Levent Vadisi Malatya’nın Akçadağ İlçesi’nde saklı kalmış doğa harikalarından birisi. İçinde barındırdığı kaya kabartmaları ve yeşil doğası ile kültür ve doğa turizmi için önemli adreslerden birisi. Jeolojik olaylar sonucu oluşan farklı büyüklükte mağaralarda Geç Hitit döneminden kaldığı düşünülen kaya kabartmalarını keşfedecek, vadi boyunca, doğa yürüyüşü için oldukça uygun güzergahların izinden gideceğiz.

Levent Vadisi belgeselinde İsmail Şahinbaş’ın yol arkadaşlığını Malatya KUDEB Başkanı, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Levent İskenderoğlu yapıyor. Bu kış macerasını kaçırmayın.
 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.