Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
45 Dakika
1. Bölüm
Kreuzberg Küçük İstanbul
Bölümü Satın Al
Bölümler

Belgesel tutkunlarının vazgeçilmez kanalı İz, yepyeni bir belgesel serisini hayata geçiriyor. “Coşkun Aral’la Avrupa Notları” yedi ülkede çekimleri gerçekleşecek yedi farklı belgeselden oluşuyor.

Avrupa Birliği’ne üye yedi farklı ülkede Avrupa Birliği Politikaları’nın değerlendirileceği “Coşkun Aral’la Avrupa Notları”, uyum sürecinde Türkiye’yi en çok zorlayacak konulara dikkati çekmeyi planlıyor. Her bölümünde farklı bir ülkenin, çevre politikalarından ekonomisine, turizminden kadın haklarına geniş bir yelpazede ele alınacağı belgesel serisinde Coşkun Aral 17 yıl yaşadığı Avrupa’yı ilk kez anlatıyor

Berlin’de çekimleri tamamlanan ilk bölümde, Almanya’da “Göçmenlik ve Göçmenlerin Sosyal Entegrasyonu” kapsamında, 2005 yılında kabul edilen göçmenlik yasası ile geçmişten günümüze değişim ele alınıyor. Almanya’da yaşayan ve işlerinde çok başarılı olan Türklerle yapılan röportajların yer aldığı bölümde Coşkun Aral, Göçmenlik Yasası sonrasında açılan uyum okulunu da ziyaret ederek yetkililerden değişim süreci hakkında bilgi alıyor.

Gazeteci Metin Yılmaz, Rapçi Killa Hakan, Berlin Opera Sanatçısı Şebnem Gülşeker, Yeşiller Partisi Milletvekili Özcan Mutlu, Dil Bilimci Prof. Dr. Christopher Schröder ile röportajların yer aldığı Coşkun Aral’la Avrupa Notları İz’de.

 


İlgili Yazılar: Berlin Kreuzberg'tir! - Vedat Atasoy

 

YORUMLAR
Sercannn Cannn - 08 Ocak Salı
merhaba. ben bu programı raslayınca mutlaka izliyorum. gittikleri yerlerde en güzel şeyleri yakalayıp çekiyorlar. röportajlarda da hiç sıkmadan güzel sorular soruyorlar, keyifli oluyor. o şehri görme isteği uyandırıyor. bu programı hiç izlememiş birisi varsa tavsiye ederim.. kolay gelsin.