Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
35 Dakika
32. Bölüm
İyilikte Sağlıkta Süt
Bölümü Satın Al
Bölümler

Saklı lezzetlerin, değişik tatların peşindeki gezgin aşçımız Wilco Van Herpen, bu kez insanlığın temel besinlerinden sütün izini sürüyor. Türkiye'nin en sağlıklı sütlerinin elde edildiği yerlerden biri olan Denizli'nin Acıpayam ilçesinin yolunu tutan Wilco, protein ve kalsiyum kaynağı sütün çiftlikten sofralara uzanan yolcuğuyla iZ ekranına geliyor.

Yaşamımızdaki yeri insanlık tarihi kadar eskiye dayanan süt, içerdiği protein, vitamin ve mineraller ile fiziksel gelişmemizde temel öğelerden biri. Sütün faydaları kadar Anadolu lezzetlerinin de baş tacı olduğunu bilen Wilco, bu sağlıklı lezzetin izini sürmek için yola çıkıyor.

Önce sütün en doğal haliyle elde edildiği bir çiftlikte soluğu alan Wilco, daha sonra sütün tazeliğini ve besin değerini kaybetmeden, en ileri teknolojiyle üretimine tanıklık ediyor. Ege'nin süt ve yoğurtla harmanlanan yemekleri ise sağlık ve lezzetin buluştuğu zirve oluyor.

Wilco'nun doğal güzellikler arasında hazırladığı yemeklere ise doyum olmuyor. Wilco Van Herpen'in bu lezzet yolculuğunu İZ'de İzleyin!

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.