Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
30 Dakika
34. Bölüm
İstanbul'un Bulutsuzluk Özlemi
Bölümü Satın Al
Bölümler

Notaların peşinde geçen bir ömür... Rock müziğinin yanı sıra mimarlık mesleğinde de başarılara ulaşmış bir sanat insanı... Nejat Yavaşoğulları, şehrin sokaklarında görkemli yapıların ve müzik seslerinin yükseldiği ritimli mekanların izini sürüyor. Kentin ruhunu sanatla aktaran Nejat Yavaşoğulları, İstanbul'un tanıdık bir yüzü olarak karşımıza çıkıyor.

Müzik ve mimarlık gibi incelik gerektiren iki işi birlikte yürütüyor Nejat Yavaşoğulları. Üstelik her ikisinde de yaratıcı ve özgün olmayı başarıyor.

Nejat Yavaşoğulları, doğma büyüme Anadoluhisarlı. İstanbul'un eski yerleşimlerinden olan hisar, Nejat Yavaşoğulları'nın sadece anılarında değil bugününde de yaşayan bir semt. Restorasyon çalışmaları ile renk kattığı sokaklar, sanatçının besteleri için de ilham kaynağı.

Bulutsuzluk Özlemi adlı grubu ile Türk Rock müziğinin seyrini değiştiren Nejat Yavaşoğulları, çok yönlü yaşamında izler bırakan müzik dolu mekanlarda da keşfe çıkıyor. Cihangir'de bulunan Bilsak'ta verdiği ilk konserin ardından müzik alanında ilklere imza atan Bulutsuzluk Özlemi, Beyoğlu sokaklarında binlerce insana ulaşıyor. Hayal Kahvesi, Ada Müzik stüdyosu Nejat Yavaşoğulları'nın yaşamında izler bırakan en önemli mekanlar arasında yer alıyor. Hazzapulo pasajı ve yüksek kaldırım ise gençlik yıllarına dair anılarla buluşuyor.

Nejat Yavaşoğulları'nın İstanbul'un mavi perisi Anadoluhisarı'ndan müzik seslerinin yankılandığı Beyoğlu'na uzanan yolculuğu ''İstanbul'un Yüzleri'' ile İz Tv ekranlarına geliyor.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.