Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
40 Dakika
3. Bölüm
İbradı - Akseki: Güney Sığınak
Bölümü Satın Al
Bölümler

3 2 1.. Kayıt!

 

“Olgun, sen mağaraya doğru kürek çek, biz diğer sandaldayız.” Reklam ve sinema filmleri bir yana dursun! Olgun Şimşek doğa ile başbaşa; Güney Sığınakta!

 

Hikayesi ile ünlü Gidengelmez Dağarı, insanın başını döndüren Altınbeşik Mağarası, Ürünlü Köyü’ndeki düğmeli evler, Akseki İbradı ormanları..Bunlar bir dekor değil! Burası bir set değil! Sadece doğanın hükmünün geçtiği bir sığınak! Torosların eteğinde, bir mağara düşünün.içinde bir de 40 metre genişliğinde bir göl olsun! Altınbeşik Mağarası, doğanın insanelinden gizlediği bir mabet gibi sanki.

Olgun Şimşek ise, Antalya’da gönüllü rehberiniz! Doğa ile uyumlu mimarisi ile Ürünlü Köyü, dağ keçileri, çiçek cenneti Çimi Yaylası İZ’de ekrana geliyor. Her yanından şifalı otlar fışkıran Gidengelmez dağlarında kendinizi Lokman Hekim gibi hissedebilirsiniz!

 

İZ, bu defa Olgun Şimşek’le Güney Sığınak’ta.

YORUMLAR
Güngör Çilli - 17 Ocak Salı
Enfes çekimler, elinize yüreğinize, ayaklarınıza sağlık. Türkiye miz çok güzel, Altınbeşik mağrası, Ormana, İbradı, Irmak tam bir rüya.


Arzu Topaloğlu Kök - 21 Ocak Perşembe
Belgesel o kadar hoşuma gitti ki, yorum yapmadan edemedim. Eve kapandığımız şu soğuk kış gününde Akseki de olduğumu hissettim. Olgun şimşek çok uymuşsunuz bu belgesele. Doğallığınızı çok güzel yansıtmışsınız. Sanki yıllardır o dağlarda büyümüş ve orda yaşıyormuşsunuz hissiyatı verdiniz bana. Otları tatmanız, mantar toplayıp yemeniz ve en sonunda da söylediğiniz uzun hava çok samimiydi. Oralara ışınlanasım, otları tadasım, türküyü canlı dinleyesim geldi.Belgesel sunumu çok yakışmış size. Devamını heyecanla bekliyorum. Tebrik ederim.