Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
30 Dakika
3. Bölüm
Huzur ve Maneviyat: Eyüp
Bölümü Satın Al
Bölümler

Zamanın duraksadığı noktalardan birine yolculuğa hazır mısınız? İstanbul'un tarihe ait çözümlenemez huzurunu içinde barındıran bir semt: Eyüp. Tarihi dokusu ve kutsal niteliği ile Eyüp, Osmanlı'dan bu yana, gerek toplantı yeri, gerek mesire ve eğlence yeri olarak, binlerce kişinin odak merkezi haline gelmiş bir belde.

Adeta bir açık hava müzesini andıran bu semt, tiyatrocu Özgür Özgülgün ve oğlu Can Özgülgün'ü sanat ve tarih yolculuğuna davet ediyor. Evliya Çelebi'nin izindeki kahramanlarımız bu bölümde Eyüp'ün esnafını, tarihi çarşılarını, camilerini, türbelerini ve aynı zamanda tarihi oyuncak ve çini atölyelerini tanımak için yola koyluyorlar. Eyüp sahilinden başlayan ve Pierre Loti tepesinde son bulan bu kapsamlı seyahatlerinde karşılarına çıkan her türlü fırsatı ve aktiviteyi değerlendiren gezginlerimiz, Eyüp'ün bu huzur ve maneviyat dolu tarihinden bugüne ulaşan yolculuğuna sizleri de davet ediyor...

YORUMLAR
Ebru Ergünay - 27 Haziran Perşembe
Son dönemlerde izlediğim en sıcak, keyifli ve eğitici program,yapımda emeği geçen herkese teşekkürler, özellikle programı bu kadar keyifli kılan Özgür Bey ve oğlu Can&ීı sevgiyle kucaklıyorum.