Genel İzleyici Kitlesi
40 Dakika
0. Bölüm
Hindistan Doğunun Rengi
Bölümü Satın Al
Bölümler

Bir ülke düşünün… Zaman, güneşin renginin tonlarından okunsun. İnanç ve gelenek sokaklara, sembollerin, seslerin, kokuların, renklerin gizli diliyle insin.
 
Ve bir şehir düşünün… Tepeden tırnağa pembe bir elbise giymiş olsun. Orada renk, herhangi bir nesnenin özelliği değil, başlı başına varoluşun anlamı olsun.
 
O ülke Hindistan. O şehir Caypur. Çünkü Hintliler, kırmızının ihtirasından, turuncunun enerjisinden, pembenin kırılganlığından, sarının iddiasından korkmuyor. Hindistan’da sokaklar, renklerden utanmıyor.
 
Coşkun Aral’ın Dünya Güncesi, “Pembe şehir” Jaipur’da renklerin izini sürüyor. Galler prensinin 1876'daki ziyaretinden önce karşılama rengi olan pembeye boyanan Jaipur, Hint-Moğol mimarisinin tipik özelliklerini yansıtıyor. Moğol döneminin beyazı ve İngiliz döneminin pembesi, Jaipur sokaklarında, hayvanların ve insanların süslerindeki, giysilerindeki canlı renklerle birleşiyor. Mihracenin 953 pencereli sarayı Hawa Mahal’den renkle tedaviye, minyatürcülerden rengarenk boyanan fillere Hindistan, İZ’de ekrana geliyor.
 
Doğu’nun Rengi Hindistan’ı İZ’de İzleyin!

 

 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.