Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
30 Dakika
1. Bölüm
Güneyin Miraslarına Yolculuk
Bölümü Satın Al
Bölümler

Hem tarihi hem de doğasıyla UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiş 11 bölgenin, kendi alanında başarılı beş isim; Berna Laçin, Altan Gördüm, Özge Özberk, Vildan Atasever ve Geveze aracılığıyla anlatıldığı “Miras Türkiye” projesi İZ TV ekranlarında…

UNESCO, 1972 yılından beri ülkeleri bir araya getiriyor ve dünya üzerinde bulunan bu alanları belirleyerek koruma altına alınmasını sağlıyor. 190’dan fazla ülkenin korumayı taahhüt ettiği, evrensel değeri olan yaklaşık 1000 doğal ve kültürel varlık UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor.

Asya ve Avrupa kıtaları arasındaki özel konumuyla, çağlar boyu uygarlıkların geçiş yollarında bulunan, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden olan Anadolu topraklarında, Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 11 önemli bölge var. TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirilen bu proje Şubat’tan itibaren her ay bir bölüm olmak üzere İz Tv ekranlarında olacak.

Başarılı sunucu ve tiyatro oyuncusu Berna Laçin’in sunuculuğuyla gerçekleşen ilk bölümde doğayla tarihin iç içe olduğu suyun kutsadığı kent Hierapolis ve Pamukkale travertenleri ve dönemin efsaneleri ve hikayeleriyle ünlü kentleri Ksantos ve Letoon’a yer veriliyor.

 İlginizi çekebilir: Vedat Atasoy, Pamukkale ve Hierapolis'i yazdı. İZ'de okuyun...

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.