Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
30 Dakika
2. Bölüm
Futbolun Üçüncü Boyutu
Bölümü Satın Al
Bölümler

Gelişen dünyada teknoloji her yerde, artık maç izlerken bile teknolojinin izlerini görebiliriz. Nasıl mı? 3. Boyutun farkıyla…

Bir maç izlediğinizi düşünün, futbolcuların dokunabileceğiniz kadar yakınınızdan geçtiğini, koşsanız topu yakalayabileceğinizi hayal edin. Artık bunlar gerçekleşmesi zor Hayaller değil. Teknolojinin geldiği son noktada, 3D teknolojisiyle yeni bir gerçekliğin kapısı aralanıyor. Türkiye’nin en büyük derbisi Galatasaray- Fenerbahçe maçında uygulanan 3 Boyut tekniğiyle izleyicileri görsel bir şölen bekliyor. Bu yeni gerçekliğin hazırlıkları ise İZ TV’de yayınlanan Bir Gün kuşağında ekrana geliyor.

18 Mart günü oynanan Galatasaray- Fenerbahçe derbisini 3D teknolojisiyle çekmek için İtalya’dan 17 kişilik bir ekip ve 3 tır ekipman getirildi. Tecrübeli çekim ekibi saatler süren çalışmayla 3D ekipmanını kurdu, maç başlayana kadar süren deneme çekimlerinde en gerçekçi görüntüye ulaşmak hedeflendi. Dünyada sayılı maçta kullanılan örümcek kamerayı kullanacak ekipse Almanya’dan geldi.

Maç saati gelip çattığında, seyirciyi büyük  maçın heyecanının yanı sıra Türkiye’de ilk kez 3 boyutlu maç izleme şansına erişmenin mutluluğu da sardı. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen 3 boyutlu maç yayınının kamera arkasını merak ediyorsanız, Bir Gün kuşağında yayınlanacak “Futbolun Üçüncü Boyutu” bölümünü kaçırmayın, bu heyecana siz de tanık olun!

 


 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.