Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
30 Dakika
26. Bölüm
Eskimeyen Ruhlar
Bölümü Satın Al
Bölümler

İstanbul'un “eskimeyen ruhlar”ı İZ ekranlarına geliyor...

Her eski eşya antika mıdır? Değerli eşyaların ya da sanat eserlerinin “antika” sayılabilmesi için gereken özellikler nelerdir? Müzayedelerin eser yelpazesi nasıl oluşur? Koleksiyonerlerin ilgi gösterdikleri antikalar hangileridir? Eserleri kimler restore eder?

İstanbul'un Yüzleri'nin yeni bölümünde, bu kez; İstanbul'da antika denildiğinde akla gelen tüm soruların yanıtları için, izleyenler, ihtişamlı müzayedelerden, Mecidiyeköy ve Horhor Antikacılar Çarşısı'na, Çukurcuma'dan, Maçka'ya doğru uzun bir yolculuğa çıkıyor.

Tüm dünyada olduğu kadar İstanbul'da da tarihi, çok eskilere dayanan antikacılık ve müzayedecilik günümüzde hala eski önemini koruyor.

Profesyonel anlamda müzayedeciliğe farklı bir bakış açısı getiren Antik A.Ş'den, dört kuşaktır ev ve saraylarda düzenledikleri müzayedelerle antikacılığın tarihine ışık tutan Portakal Müzayedeevi'ne, İstanbul'un yoğun müzayede trafiğine dahil olan Bali Müzayede'ninse Bahar Müzayedesi izleyenleri ekran başına davet ediyor.

İstanbul'da antikacılık dendiğinde birbirinden farklı semtler; antikacılar çarşıları ve sanat evleriyle “eskimeyen ruhlar” da konuklarını ağırlıyor. İZ'de izleyin!

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.