Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
30 Dakika
20. Bölüm
Ege'nin Mucize Otları
Bölümü Satın Al
Bölümler

Aylardan nisan, mevsimlerden bahar... Doğa yeni uyanmaya başlıyor, tabiat ana en canlı renklerine bürünüyor... Ege'nin bereketli toprakları, birbirinden leziz yemeklere ilham kaynağı olan otlara can veriyor. Doğanın uyanış çağrısına kulak veren Wilco Van Herpen soluğu Muğla'nın Bodrum ilçesinde alıyor.

Ebegümeci, radika, şevketi bostan, ısırgan, kuzukulağı ve daha nicesi... Hepsi Ege mutfağının vazgeçilmezi. Sağlıklı sofraların baş tacı otlar, İzmir ve Muğla başta olmak üzere Ege Bölgesi'nin hemen her yerinde yetişiyor. Bahar ayları, onlarca türde otu toplamak için doğru zaman. Wilco Van Herpen ot toplama işinin inceliklerini yöre halkından öğreniyor. Hangi ot hangi yemekte kullanılır? Otları toplamak için en uygun zaman hangisidir? Peki ya hangi ot nerede yetişir? Kuzeyli kahramanımız tüm bu soruların cevabını bulmak için sabahın erken saatlerinde yola koyuluyor.

Bodrumlular sahip oldukları zenginliğin farkında. Bu zenginliği herkese duyurmak ve kültürel değerlerini korumak için yörede yetişen otları tanıttıkları bir şenliğe ev sahipliği yapıyorlar. Bodrum Ot Festivali “ Tabiat Çağırıyor” temasıyla bu yıl ilk defa düzenleniyor. İki gün süren festivalin içeriği zengin. Yemek yarışmaları, geziler, söyleşiler ve müzik... Wilco bu festivalin hem konuğu, hem de yemek yarışmasının bir jürisi.

Bodrum'dan aldığı otlar onun kendi hazırladığı yemeğe tat katıyor. Baharda Bodrum'da olmak hem damakları şenlendiriyor, hem de doğayla baş başa kalma fırsatı sunuyor...

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.