Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
30 Dakika
36. Bölüm
Doğanın Çocukları
Bölümü Satın Al
Bölümler

Bugünün çocuklarıyla dünün çocukluk halleri İz’de buluşuyor…

Gezgin ve fotoğrafçı İsmail Şahinbaş, Karadeniz coğrafyasında geçirdiği çocukluktan hatırladığı oyunları, lezzetleri, gündelik hayatı kendi oğlu Deniz ve yeğeni Berkan’la paylaşıyor. Pazar’ın Yücehisar, eski adıyla Lamgo köyünde sabahtan akşama eski anılar yeniden canlanıyor. Dede evinde yapılan yöre kahvaltısı ile başlayan gezi Cihar Kalesi’ne uzanıyor. Bir zamanlar çocuklar için ulaşılmaz ve devasa olan kaleden sonra rota en yakın karayemiş ağacına çevriliyor. Karadeniz doğasının bu eşsiz meyvesini Deniz ve Berkan ilk kez tadıyor. Yöreye özgü balıkçılık araçlarından biri olan çaçasel, kızılağaç yaprağından şapka yapımı, diken otundan yapılan leziz yemek, tulumun enfes melodileri, tarihi köprülerden geçen uzun yürüyüşler gezinin en güzel anları…

Doğaya dönmek için bir sırt çantası ve geçmişe kısa bir göz atmak yeterli… Çünkü her çocuğun içinde, her çocukluk düşünde birazcık ondan var… İz’de İzleyin!

YORUMLAR
Selahattin Kondak - 14 Eylül Cuma
Başta İsmail abime ve çok değerli ekibine,programda adı geçenlere ve unutulmayacak günlerimin geçmesini sağlayan Lamgo&ීdaki herkese,Pazar&ීlılara,emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım.. Ne yalan söyliyeyim,izleyemedim ama programın adını,yazısını görünce hala özlemimin geçmediğini anladım..Teşekkürler İsmail abi..