Genel İzleyici Kitlesi
20 Dakika
34. Bölüm
Çift Kanat İki Teker
Bölümü Satın Al
Bölümler

Ne motor sesi, ne egsoz kokusu...

Kulağınıza çalınan tek şey, ayağınızın altında dönen pedalların dingin tıkırtısı ve kuşların uzaklardan gelen cezbeden cıvıltısı...

Doğanın ritmi, bu kez Burdur Gölü çevresinde bisikletlerle yapılan keşif turuyla kalbinize işliyor.

Türkiye'nin en önemli sulak alanlarından birine, kuş göç yollarının en canlı durağına yapılan yolculukta, ilk kez bir bisiklet rotası oluşturuluyor. Toprak yollar, su birikintileri ve sazlıklar, pedal gücüyle aşılıyor.  

"Pedal Sesi Bisiklet Topluluğu" üyeleri, Salda Gölü'ne kadar çıkardıkları keşif rotasında, bu kez kuşların kanatlarına takılıyor. Kuş gözlemcilerinin göldeki sessiz varlıkları, kamp yerlerinde doğayla bir bütün oluyor. Meraklı gözler ve heyecanlı adımlar, tek bedende, bir çift kanatta buluşuyor.    

IZ TV, Burdur Gölü’nün korunması ve doğa bilincinin arttırılması amacıyla gerçekleşen "Doğayı Pedalla Koru" projesinin ikinci ve son ayağında, çevre duyarlılığının arttırılması bilinciyle ekibe eşlik ediyor.

Köylerin direklerini ve evlerin çatılarını süsleyen leylek yuvalarından, sabahın erken saatlerinde güneşle uyanan Mahmuzlu kızkuşlarına, dünyada nesli tükenen ve en yoğun olarak Burdur Gölü'nde görülebilen Dikkuyruğa kadar, kuşların göldeki yansımaları, Çift Kanat İki Teker’de... 

Pedal Sesi'ne siz de kulak verin ve "doğaya, doğa dostu bir ulaşım aracıyla" ulaşın.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.