Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
35 Dakika
37. Bölüm
Celal Kadri Kınoğlu'yla Perdenin Ardında
Bölümü Satın Al
Bölümler

Tiyatro oyuncusu Celal Kadri Kınoğlu, bu kez perdenin ardında kendi İstanbul'unu anlatıyor. Tiyatro sahnesiyle bütünleşen bir yaşam öyküsü eşliğinde, İstanbul'un yıllar içinde değişen kent görünümü İZ ekranına yansıyor.

Yıllarını tiyatroya adayan oyuncu Celal Kadri Kınoğlu'nun geniş kitleler tarafından tanınması, 2001 yılında yayınlanan 'Tatlı Hayat' dizisinde canlandırdığı 'Komşu İrfan' karakteriyle gerçekleşti. Ancak o, televizyon dizileriyle değil yine esas aşkı tiyatroyla yoluna devam etti. Tiyatro sahnesinin büyülü atmosferi, onu daha çocuk yaşlarındayken çekip almıştı sihirli dünyasına. Sahnenin tozuyla bir kez buluştuğundaysa, hiç bitmeyecek bir aşk başlamış oldu.

Celal Kadri Kınoğlu'nun yaşamında, onu var eden temel taşlardan biri tiyatro hiç kuşkusuz. Bir diğeriyse, doğup büyüdüğü, öğrencilik ve gençlik yıllarını yaşadığı İstanbul. İlk çocukluk yıllarının geçtiği Şişli, 70'li yıllarda bir sayfiye yeri olan ve bugün yüksek binaların silüetiyle çepeçevre sarılan Suadiye'de geçen seneler, vapurları, martıları, rıhtımı ve şen çarşısıyla şehrin en mütevazi semtlerinden olan, konservatuvar döneminde tiyatroyla içiçe geçen yıllara tanıklık eden Kadıköy, Kenter Tiyatrosu ve Devlet Tiyatroları'nda tiyatroyla tutku dolu geçen bir serüven Celal Kadri Kınoğlu'nun keyifli anlatımıyla İZ ekranına geliyor. Bir hayat öyküsü dile dökülürken, silinip giden yapılar ve yerine konulan 'yeni' binalar ile şehrin yıllar içinde geçirdiği dönüşüm İZ'de canlanıyor.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.