Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
35 Dakika
39. Bölüm
Canlı Tarih Müzesi
Bölümü Satın Al
Bölümler

İki büyük imparatorluğun başkenti...

Çağ açıp kapatan, uğruna savaşlar verilen, her devletin sahip olmak istediği şehir. İstanbul...

İstanbul, şimdi kendi topraklarında geçen ama bu coğrafyanın ötesinde dünya tarihini etkileyen savaşların, olayların anlatıldığı bir müzeye sahip.

İstanbul artık canlı tarih müzesine sahip.

İnsanların istedikleri an tarihin ayrıntılarına dokunabilecekleri bir müze İstanbul'un orta yerinde merhaba diyor. Yüzlerce tarihi eserin, etkileyici dioramaların sergilendiği Hisart müzesinin ardında ise bir isim var... Nejat Çuhadaroğlu...

Anadolu Selçuklu'dan Osmanlı İmparatorluğu'na, Çanakkale Savaşı'ndan II. Dünya Savaşı'na onlarca eserin sergilendiği Canlı Tarih ve Diorama Müzesi Hisart, yıllardır süregelen bir çalışmanın ürünü. İşadamı Nejat Çuhadaroğlu, çocuk yaşta başlayan resim, heykel ve maket yapma tutkusuna zamanla koleksiyonerliğini de ekler. Uzun ve zahmetli bir süreci gerektiren dioramalara emek vererek ve dünyanın dört bir yanından eserler toplayarak müzeciliğinin temellerini atar.

İz, çocuk yaşlarda başlayan bir tutkunun izinden giderek, İstanbul'a en yeni müzelerinden Hisart'ı ve yaratıcısı Nejat Çuhadaroğlu'nu ekrana taşıyor! İz'de İzleyin!

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.