Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
35 Dakika
25. Bölüm
Behiç Ak ile Kalemin Ucundaki Şehir
Bölümü Satın Al
Bölümler

İstanbul'un Yüzleri belgesel kuşağında bu kez 1982'den beri Cumhuriyet Gazetesi'nde bant karikatür çizen, çocuk kitabı yazarlığı ve çizerliği, oyun yazarlığının yanı sıra belgesel film alanında da çalışmaları olan Behiç Ak'la, kaleminin ucundaki şehir hayatına doğru yolculuğa çıkıyoruz.

Galata'nın Tembel Martısı, Vapurları Seven Çocuk, Yüksek Tansiyonlu Çınar Ağacı, Güneşi Bile Tamir Eden Adam, Alaaddin’in Geveze Su Boruları, Kedilerin Kaybolma Mevsimi gibi öykü kitaplarını tüm çocukların severek okuduğu, ülkemizin tanınmış mizah sanatçısı Behiç Ak, İstanbul'un, hayatında iz bırakan mekânlarını, anekdotlarıyla birlikte öykülerine nasıl yansıdığını anlatıyor.

Günümüzün tartışılan sorunlarını, insan ve yaşadığı çevre arasındaki ilişkiyi, gülümseten çizgileriyle renklendiren Ak, sadece çocukları değil yetişkinleri de etkisi altına almayı başarıyor.

Eserlerinde sıradan insanları sıra dışı halleriyle anlatan, sosyal sorunları güçlü bir mizah dili ve renkli karikatürlerle işleyerek; çocuklara mahalle yaşamının, sokak hayvanlarının, ağaçların ve vapurların önemini aşılayan yazarın serüvenini İz'de izleyin.

Bir İstanbul tutkunu olan Ak'ın, Galata'daki atölyesiyle, Büyükada'daki evi arasında geçen hayatı, kedilere olan düşkünlüğüyle İz ekranlarına geliyor.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.