Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
30 Dakika
6. Bölüm
Barselona, Barselona
Bölümü Satın Al
Bölümler

‘Yolda’ Barselona’da…

Yiğit ve Eren bu sefer Avrupa’nın en ‘yaşayan’ kentlerinden birine, Barselona’ya gidiyorlar. Antoni Gaudi’nin oluşturduğu modern Barselona’nın izinden yola koyuluyorlar. Casa Battlo, Casa Mila ve Kutsal Aile Katedrali’nin gezerek şehrin turistik merkezleri hakkında fikir oluşturduktan sonra Barselonalı gibi yaşamak için Raval’in ara sokaklarına dalıyor ve esas eğlencenin sokakta olduğunu keşfediyorlar.

Yılın en uzun günü Saint Joan’ı kutlamak için sahile indiklerinde tatsız bir sürprizle karşılaşıyorlar; ama bu onları yıldırmıyor. Gençlerin vakitlerinin büyük kısmını geçirdiği Ciutadella Parkı’nda çimlere uzanıp keyif yapan ikili, ardından Montjuic Parkı’nda su ve ışık gösterisinin eşliğinde geceyi bitiriyorlar. Barselona’nın en şaşalı caddesi La Rambla’yı arşınlarken meşhur sabit pazar La Boqueria’da akşam fiyatlarını değerlendirip tropik meyvelerin dünyasına dalıyorlar. Tabii Akdeniz’in bu güzel kentine gelmişken İspanyolların ünlü mezeleri Tapas’ı tatmadan geçmiyorlar.

Gracia’daki meydanlardan birinde geceyi değerlendiren Yiğit-Eren her yaştan Katalan’ın yaşam enerjisiyle dolu olduğuna tanık oluyorlar. Turistik kentin yoğunluğunu, ara sokaklardan buldukları huzurla dengeleyen Yolda ekibinin Barselona seyahati İZ’de…

YORUMLAR
Müjgan Kalkavan - 26 Aralık Çarşamba
Yol da programı ,eğlenceli anlatımı ile çok güzel.Tüm ekibi kutlarım.