Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
30 Dakika
19. Bölüm
Akın Eldes ile Gitarİstanbul
Bölümü Satın Al
Bölümler

Türkiye’nin en önemli gitar virtüözü, rock ve jazz gitaristlerinden Akın Eldes, “İstanbul’un Yüzleri” ile İZ ekranlarında olacak.

Yaptığı müzik çalışmaları ve kendine has tarzıyla, müzikseverlerin beğenisini kazanan Akın Eldes, müzik yolculuğu ile birlikte İZ izleyenlerini şehri keşfetmeye çağırıyor. Uzun yıllardır turist rehberliği yapan Akın Eldes ile gitar ezgileri eşliğinde şehrin sokaklarında benzersiz bir yolculuk sizi bekliyor. İZ’de İzleyin.

Akın Eldes Hakkında
Akın Eldes, Frankfurt (Almanya) da doğdu. Müziğe ilk adımları herkes gibi mandolin ve flüt ile attı. Sağ-Sol olaylarına karışmasına istemeyen ailesinin gitar almaması nedeniyle anca lisede gitar çalmaya başladı. E-5, Painted Bird, Asım Can Gündüz ve Çapkınlar gruplarından sonra 1986 ile 2000 yılları arasında Bulutsuzluk Özlemi’nde yer aldı. 2000 yılından sonra çeşitli gruplarla sahneye çıktı ve albüm kayıtlarında bulundu. Akın Eldes, bugün Pinhani grubuyla birlikte sahne alıyor, solo jazz konserleri veriyor ve günün her anı gitar çalmaya, müzik üretmeye devam ediyor.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.