Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
30 Dakika
44. Bölüm
Ağva'da Bahar
Bölümü Satın Al
Bölümler

Bazıları için bir hafta sonu molası. Bazısı içinse dört mevsim yaşanacak bir cennet. İstanbul'un Karadeniz'e açılan yeşil durağı Ağva, içinden geçen Göksu Deresi'yle doğanın tüm güzelliklerine kalbinde saklıyor. Burada bahar, kış boyunca sakladığı müjdelerin heyecanıyla rengarenk doğuyor.

Latince'de su anlamına gelen “Aqua” kelimesinden türemiş olan Ağva, tarih boyunca Hititler, Frigler, Romalılar ve Osmanlılar gibi birçok uygarlığın geçiş yeri olmuş. Suyla gelen uygarlık, yüzyıllar boyu insanları kendine çekmiş. Günümüzde ise milyonlarca insanın yaşadığı kalabalık bir metropolün kıyısında kalan gizli cenneti haline gelmiş.

Ağva, taşıdığı doğa ve turizm potansiyeliyle, kısa süreli ziyaretlerden çok daha fazlasını hak eden, hırçın Karadeniz coğrafyasının dingin çocuğu. Sırt çantalı gezgin İsmail Şahinbaş, bu yörenin değerini bilen doğasever dostları dağcı Celal Asan ve fotoğrafçı Esin Topuz'la birlikte Ağva'yı keşfe çıkıyor. Kilimli Koyu'ndan başlayan doğa yürüyüşünün rotası, benzersiz kaya oluşumlarının kıyısından geçerek, Göksu Deresi'ne ulaşıyor.

Bahar mevsiminin müjdelerine yerinde tanık olmak için, bir sırt çantasının izinden Ağva'yı keşfe çıkın. İsmail Şahinbaş'la Ağva'nın saklı güzelliklerini İz'de izleyin.

 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.