Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
35 Dakika
7. Bölüm
24 Saat Parti İnsanları
Bölümü Satın Al
Bölümler

“Trompetin bu şekilde çalınabileceğini tahmin etmiyordum…” demişti Amerikalı ünlü müzisyen Miles Davis. Kökleri Kuzey Amerika’nın güney kısmına dayanan caz müzikte trompetin etkisi tabii ki yadsınamaz. Ama iş doğaçlama çalmaya gelince, 52 yıldır bu işin hakkını sonuna kadar veren bir kasaba var Sırbistan’ın güneyinde…

Yiğit ve Eren, bu defa 1961 senesinden beri Guça kasabasında devam eden trompet festivalinin 52.sine konuk oluyor. 24 saat müziğin, dansın, içkinin ve eğlencenin bitmediği 2000 kişilik bu dağ kasabasının nüfusu festival zamanı 300 bin kişiye ulaşıyor. Kameranın hakimiyetini kaybetmeden, eğlencenin yükselen kollarına kendilerini bırakan ikili, müziğin halklar üstündeki birleştirici gücünü keşfediyorlar. Uyku saatleri epey şaşan Yiğit-Eren, az uyku, az yemek ama bol eğlence mottosuyla Balkan müziğini eski Yugoslavya’da tatmanın keyfine varıyorlar.

Tabii yolculuklarına Belgrad’ı dahil ediyorlar. Hatta seyahat önce Belgrad’da başlıyor. Osmanlı padişahlarının zamanında bu şehri neden bu kadar çok istediklerini öğreniyor, Belgrad Ormanları isminin nereden geldiğini de bu sayede anlıyorlar. Yiğit ve Eren’in giderek ivme kazanan ’24 Saat Parti İnsanları – Belgrad-Guça’ seyahati İZ ekranında sizi bekliyor.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.