Ayak İzleri

Türkiye'de yaklaşık 10 bin bitki türünün yetiştiğini, bunların 3 bin kadarının sadece Türkiye'ye özgü endemik türler olduğunu biliyor muydunuz? Peki ya bu rakamın tüm Avrupa'dakinden daha fazla olduğunu?

Bütün bunları fark etmek için aslında tek bir şeye ihtiyacınız var: Bir bilim insanının rehberliğine... Biyolog Rıfat Çığ, dünyanın en şanslı coğrafyalarından birinde, doğanın diline tercüman oluyor. Küllerinden doğan ormanlardan milyonlarca yıllık fosillere, Nil kaplumbağalarından kaplan kelebeklerine uzanan bir canlı yelpazede, Türkiye’de doğal hayatı seyyar laboratuvarında mercek altına alıyor.

Türkiye doğasının anlatılmamış öyküleri, Ayak İzleri kuşağında ekrana geliyor.

BÖLÜMLER
YORUMLAR
Ebru Yılmaz - 25 Ağustos Pazartesi
İz Tv yi izleme sebeplerimde başı çeken programdır.Hiçbirini birbirinden ayıramayacağım, Rıfat Bey in düzgün Türkçesi ile sunduğu her bölüm ayrı bir keyiftir benim için.Daha önce kaçırmış olabilirmiyim bilmiyorum ama Rıfat Bey in Doğu Karadeniz de çektiği bir bölüm yok sanırım.Naçizane isteğim oradaki güzellikleri, birde onun gözünden, onun güzel Türkçesi ve akıcı anlatımıyla dinlemek.Hep ekranlarımızda olmanız dileğiyle.