HAKKINDA

Ayhan Sicimoğlu Kolej yıllarında Tarsus Amerikan’ın sıkı davulcusuydu. Ritim, onu üniversite yıllarında İngiltere’de Miguel Serigides’e ve sonraları Londra’nın meşhur “White Funk” grubu ‘Kokomo” ile beraber çalmaya kadar götürdü. White Funk tecrübesi sonrası Türkiye’de, şimdiki Mazhar Fuat Özkan ile beraber kurdugu “İpucu” grubunda “Heyecanlı” adlı parçasını yaptı.
 
Ardından, İtalya’da tanınmış davulcu Toni Esposito’dan aldığı bir teklif onu Roma’ya sürükledi ve iki sene “La Banda del Sole”, Bennato, ve Pino Daniele ile beraber çalıştı. Müzik, yakasını New York’ta da bırakmadı ve latin klüplerin, radyoların bağımlısı oldu. Hatta Downtown’da tanınmış hoca Johny Rodriguez Senior Workshop’ına katıldı ve bu sayede latin çevrelerde bir hayli dolaştı.
 
Dünyayı dolaştıkça, yaşama heyecanı ve öğrenme arzusu gün geçtikçe daha da arttı. Yalnızca müziği değil, kurduğu dostlukları ve dünyanın binbir türlü rengini insanlarla paylaşmaya karar verdi.
 
Türkiye’ye dönüşüyle Açık Radyo’nun matrak programı “Satmayan Plaklar” programına misafir olarak katılması, ona radyoculuk kapılarını açtı. Ardından aynı radyoda “Latin Lover” ve Radyo Oxi-gen’de “LATINO TIME” başladı.
 
Ve geçen onca yıl ve birikimin ardından sıra Ayhan Sicimoğlu’yla Renkler’deydi...
 
Toplumun her kesiminden insanın, kendi evlerinin konforunda çıktıkları vizesiz ve pasaportsuz bir yolculuk, “hastası” olduklarını her fırsatta belirttikleri bir program...
 
Ayhan Sicimoğlu programlarıyla; yaptığı herhangi bir seyahati arkadaşlarıyla paylaşırcasına hazırlayarak, samimi, renkli, cıvıl cıvıl bir program ortaya çıkarmayı hedefliyor.
 
Türk ve Dünya mutfaklarından tatları, enfes müzikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri, engin denizlerin altını ve üstünü, kısacası hayatın tüm renklerini Ayhan Sicimoğlu’nun kendine özgü bakış açısı ile hazırladığı Renkler ve Limonata kuşaklarında bulabilirsiniz.

 

KUŞAKLARI