Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
25 Dakika
1. Bölüm
Yeşil Rota
Bölümü Satın Al
Bölümler

Keşif Kulübü'nün ilk durağı, Yeşil Rota oluyor. Sislerin ardından yeşilin binbir tonuna açılan bir coğrafyada, doğayla iç içe bir macera. Anadolu'nun dört bir yanını gezen Serkan Ercan ile Doğu Karadeniz'de bir keşif yolculuğu.

Biyolojik çeşitliliğiyle Türkiye'nin en zengin ekosistemine sahip Fırtına Vadisi'nde başlayan yolculuk, önce ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı Ayder Yaylası'nda, oradan Kaçkarlar'ın eteklerindeki Zilkale harabesini geçerek varılan Palovit Şelalesi'ne sürüyor. Ardından Artvin'in el değmemiş doğası ve yaban hayatıyla ünlü Kamilet Vadisi'nde devam eden yeşil yol, bu kez Mençuna Şelalesi'ne götürecek gezginleri.

Ve son durak, Gürcistan sınırında bulunan ve Türkiye'nin tek biyosfer rezerv alanı Camili de dahil, altı köyü içinde barındıran Macahel bölgesi... Tempolu bir yürüyüşün ardından varılan Maral Şelalesi'nin yanıbaşında soluklanan gezginler, onlarca metre yükseklikteki ağaçlardan toplanan karakovan balının ve daha nice doğal lezzetlerin tadına varacak. Son olarak Karagöl'ün sakin doğasında ciğerlerini oksijenle doldurup, bu eşsiz doğanın özelliklerini bölgedeki uzmanlardan dinleyecek. 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.