Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
45 Dakika
3. Bölüm
Yeşilçam'dan Sonra
Bölümü Satın Al
Bölümler

Yeditepeli Şehir, bugün de 7.Sanat’ın merkezinde durmaya devam ediyor. Günümüz Türk sinemasının İstanbul yansımaları İZ ekranına geliyor.
Yeşilçam’dan sonra, sinema sektörü bir değişim sürecine girdi. Bu süreç sonrasında, 1970’li ve 80’li senelerde, Türk sineması farklı türlerdeki filmlere tanıklık etti. 90’lı yıllara gelindiğinde, söz konusu durum bir hayli farklıydı. Türk sineması 1991 yılında kelimenin gerçek anlamıyla bir ‘buhran’ dönemi yaşadı.
Yeşilçam Sineması’ndan sonra yaşanan bu süreç ve günümüzde, yönetmen sineması, yeni sinema gibi farklı isimlerle adlandırılan Türk sineması, “Sinemada İstanbul” kuşağı ile İZ’e konuk olacak. Bugün, kendine yeni yollar arayan Türk sineması, yönetmenlerin, sinema yazarlarının gözünden İZ ekranına yansıyacak.

Nuri Bilge Ceylan imzalı “Uzak” ve “Üç Maymun”dan,  Derviş Zaim imzalı “Tabutta Rövaşata”ya, farklı yönetmenlerin gözünden seyre daldığımız “Anlat İstanbul”dan Reha Erdem imzalı “Hayat Var”a, birbirinden farklı yönetmenlerin filmlerine kimi zaman konu olan kimi zaman da sunduğu benzersiz fonla mekan oluşturan İstanbul, film eleştirmeni Ömür Gedik’in sunumuyla İZ ekranında...
 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.