Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
35 Dakika
32. Bölüm
Yaratıcı Çocuklar
Bölümü Satın Al
Bölümler

Osmanlı'dan kalma evleri ve tarihi dokusuyla göz dolduran 'sakin şehir' Taraklı'yı ve Göynük'ün huzur kaynağı Çubuk Gölü'nü, çocukların objektifinden görmeye ne dersiniz? Fotoğraf tutkunu Wilco Van Herpen, bu kez fotoğraf dünyasına çocukların gözünden bakıyor.

Üç genç fotoğrafçıyla yeni bir fotoğraf yolculuğu başlıyor: Yaratıcı Çocuklar Derneği'nin her yıl düzenlediği fotoğraf yarışmalarının sonunda eserleri sergilenen üç genç objektif... 11 yaşındaki Asena Ardaman, özellikle doğa fotoğrafları çekmeyi seviyor. Panorama ve hayvan fotoğraflarına meraklı. National Geographic Kids yarışmasına katıldığı fotoğrafıyla Türkiye'de birinci olmuş. 16 yaşındaki Su Karagöz de aynı yarışmaya katılıp mansiyon alanlardan biri. Detaylarla fazla ilgilenen Su, makro fotoğraflar çekmeyi daha çok tercih ediyor. 18 yaşındaki Caner Demir ise portre ve moda çekimlerini seven yarı profesyonel bir fotoğrafçı.

Fotoğraf yolculuğuna Taraklı'dan başlayan fotoğrafçılarımız, tarihi asırlar öncesine dayanan konakları ve daracık sokaklarıyla ünlü kasabanın dört bir yanını objektife yansıyan karelerle ölümsüzleştiriyor. Bazen bir çeşmenin yanıbaşında, bazen konak manzaralarında saklı o kareler. Bir fotoğrafçı için mühim olan, detayları yakalayabilmek. Yöre halkının tavsiyesiyle soluğu Taraklı'nın ulu çınarının yanında alan fotoğrafçılar, tarihi 700 yıla dayanan ağaçla birer hatıra karesi çekmeyi de ihmal etmiyor.

Fotoğrafçılarımızın son durağı, Bolu’nun Göynük ilçesinde bir göl kenarı. Sıradışı sakinliğiyle ziyaretçilerine huzur veren Çubuk Gölü, bir dizi film için inşa edilmiş yel değirmenleriyle bambaşka bir manzaraya kavuşmuş. Bu manzarayı karelere yansıtmak ise yine fotoğrafçılarımızın işi.

'Yaratıcı Çocuklar'ın fotoğraf yolculuğunu İZ'de izleyin!

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.