Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
35 Dakika
20. Bölüm
Tahsin Aydoğmuş
Bölümü Satın Al
Bölümler

Kuzeyli kahramanımız Wilco Van Herpen'in fotoğraf yolculuğunda istikamet bu kez Şanlıurfa'yı gösteriyor. Wilco'nun yeni yol arkadaşı ise yıllardır Şanlıurfa'yı fotoğraflayan Tahsin Aydoğmuş.

Peygamberler şehri Urfa'nın simgesi Balıklıgöl'de buluşan iki fotoğrafçı, tarihi çarşılardan ve dar sokaklarından geçerek Gümrük Han'a ulaşıyor. Evliya Çelebi'nin Seyahatname'sinde 'Yetmiş Hanı' olarak anılan Gümrük Hanı, hala yitirmediği insan dokusuyla fotoğraf karelerine yansıyor. Eski Urfa sokaklarında devam eden gezinin sürprizi ise çocuklar ve kadınlar oluyor.

Bir zamanlar surlarla çevrili olan şehirden çıkış ise gezinin rotasını çiziyor. Şanlıurfa'ya giriş kapılarından biri olan Harran Kapısı'ndan çıkan Wilco ve Tahsin Aydoğmuş'un bir sonraki yeni durağı ise Mezopotamya'nın en önemli merkezi Harran oluyor. Konik kubbeli evlerden dünyanın ilk üniversitesine, bir zamanların taş ocağı Bazda Mağaraları'ndan evleri, konakları, kemerleriyle Şuayip Peygamber'in şehrine keyifli bir gezi, doyumsuz bir fotoğraf yolculuğu... İz'de izleyin!

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.