Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
45 Dakika
18. Bölüm
Motosikletle Zorlu Keşif
Bölümü Satın Al
Bölümler

Nasuh Mahruki ve arkadaşlarının motosikletlerle yaptığı yolculuk Hindistan’ın kuzeyinde devam ediyor. Artık yollar daha virajlı, coğrafya daha değişken. Ekip, hedefine ulaşıyor, yolları artık Spiti Vadisi’ne uzanıyor.

Seyahat etmenin en güzel yanı farklı kültürleri tanımak. 4800 metre yüksekliğe çıkan ekip burada bir Budist inanışıyla tanışıyor. Budistlere göre, üzerinde dualar yazılı ve her parçası başka renkli olan bayrakların rüzgar estiğinde duaların tüm dünyaya yayıldığına ve dünyaya huzur getirdiğine inanılıyor.

Yolculukları boyunca farklı yüksekliklerde motosiklet süren ekip, ilginç bir deneyim yaşıyor: bulutların arasından geçmek. Yüksek irtifalara çıkıldıkça hava koşulları ağırlaşıyor. Kimi zaman önlerini bile görmeden sis içinde motosiklet süren Nasuh Mahruki ve ekibinin karşılaştığı en büyük zorluk zaman zaman geçmek zorunda oldukları bataklıklar ve yolda onları yakalayan muson yağmurları.

Yolda durmak, dinlenmek yok. Her gün ulaşılması gereken konaklama yerlerine varmak için ekibin kilometrelerce yol yapması gerekiyor. Günler yorucu geçse de, karşılaşılan manzaralar Kuzey Hindistan’ın motosikletle seyahat etmek için ne denli doğru bir tercih olduğunu gösterir nitelikte.

Görmeye alışkın olmadığınız coğrafyaları iki tekerin peşinde takip etmek istiyorsanız, İZ’de izleyin..

İLK BÖLÜM:  En / Motosikletle Issız Vadiye Yolculuk

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.