Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
35 Dakika
5. Bölüm
Moskova'nın Melankoliği Çaykovski
Bölümü Satın Al
Bölümler

Hem Rusya'nın hem de tüm dünyanın en önemli bestecilerinden... Pyotr İlyiç Çaykovski... Batı'ya yolculuk bu kez rotasını Moskova'ya çeviriyor. Klasik müzik yazarı Serhan Bali eşliğinde, Çaykovski'nin Moskova günlerinden kalan izler ekrana yansıyor.

 

Pyotr İlyiç Çaykovski, kuşkusuz hem Rusya'nın hem de dünyanın en önemli bestecilerinden. Batı'ya Yolculuk bu defa rotasını Moskova'ya kırıyor ve bu büyük bestecinin hayatında önemli bir yeri olan Moskova'da bestecinin izlerini sürüyor.

 

Dört senede bir yapılan Uluslararası Çaykovski Müzik Yarışması'nın ödül töreni ve yarışmada derece alan müzisyenlerin yarışma ve Çaykovski hakkında düşüncelerini anlattıkları Batı'ya Yolculuk'un bu bölümünde Serhan Bali Çaykovski konservatuarından Moskova'da bulunan Çaykovski müzesine kadar Çaykovski'yle ilgili her bilgi, belgeyi mercek altına alacak; Çaykovski'nin Moskova günlerini anlatacaktır.

 

Ve Serhan Bali Çaykovski'nin son senfonisi olan Pathétique'i yazdığı, insanlardan uzak durmak ve şehir hayatından kaçmak için gittiği Moskova'ya 50 km uzaklıktaki Klin'de, Çaykovski'nin son günlerini geçirdiği evini ziyaret edecek; evin bahçesinde kurulmuş olan Çaykovski Müzesi'nde sayılı Çaykovski uzmanlarından biri olan Polina Vaidman Çaykovski ve müze hakkında ilginç bilgiler verecektir.

 

Batı'ya Yolculuk'un "Moskova'nın Melankoliği Çaykovski" bölümünü İz'de İzleyin.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.