Genel İzleyici Kitlesi
35 Dakika
39. Bölüm
Mazi Antep
Bölümü Satın Al
Bölümler

Rehberiniz Işıl Bayraktar Türkiye’nin güneydoğusunun en parlak şehrini keşfe çıkıyor. Köklü kültürü, canlı ekonomisi ve artan nüfusuyla Gaziantep’i gezi defterine ekliyor.

Peki Gaziantep'in satır aralarında neler gizli?

Yolculuk; tohumdan çınara dönen kültür miraslarında başlıyor.

Suyun sesi ve ışığın aksiyle Pişirici Kasteli, huzur üfleyen neyler eşliğinde Mevlevihane, kilise mazisiyle Kurtuluş Camisi ve zarafetli taş evleriyle Bey Mahallesi, duraklardan sadece birkaçı...

Baklavadan, kahvehane kültürüne, Kimya Evi'nin gizemli dehlizlerinden Medusa Müzesi'ndeki ateş oyunlarına Gaziantep, İZ'in seyir yolcularını bekliyor.

YORUMLAR
- 14 Haziran Pazartesi
Maziantep adlı gezi programınızı beğenerek izledim.Programda kentimizle ilgili çok güzel detaylara değinmişsiniz. Ayrıca yazılarını yakından takip ettiğim Yazar Bülent Ağcabay&ීı ekranda görmek beni fazlasıyla memnun etti..Kendisini ve sizi başarılı bu programdan ötürü tebrik ediyorum..


- 15 Haziran Salı
Gaziantep&ීten selamlar...St.Mary kilisesi hakkındaki eşleştirileriniz oldukça yerinde... yine bu yıl içerisinde Kahvehane Kültürü konusunda önemli konferanslar veren Gazeteci-Yazar Bülent Ağcabay&ීın söylemleri çok önemliydi ancak sürenin kısa olması nedeniyle doyamadık.Agcabay&ීıngörüntüleri sık sık fotograflarla kesilmiş.. TV Teknisyeni olarak yapılan montajı ve kurguyu çok begendim,emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.Programın tekrar yayınlanma şansı varmı?..