Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
40 Dakika
6. Bölüm
Maharaca Ekspresi'yle Hindistan
Bölümü Satın Al
Bölümler

Tren yolculukları bir coğrafyayı, ülkeyi ve onun insanlarını tanımak için en iyi ulaşım şekillerinden biridir. Demir ağlarda ilerlerken camdan akan kesintisiz manzara, bir film şeridi misali gözlerinizin önünde gelip geçer. Eğer raylar üzerinde keşfe çıktığınız ülke Hindistan gibi dünyanın en renkli ve mistik yeriyse, bu yolculuktan geriye capcanlı anılar kalacaktır.

Dünyanın en lüks trenlerinden biri olan Maharaca Ekspresi, yaklaşık üç yıldır düzenlediği seferlerle misafirlerini Hindistan'ın benzersiz yerlerine götürüyor. Hindistan Mirasına Yolculuk ise, Mumbai'den başlayıp Yeni Delhi'de sonlanan yedi gecelik, masalsı bir serüven. Şık ve rahat vagonlarda, misafirperver mürettebatıyla, zengin Hint mutfağına ait lezzetler sunan Maharaca Ekspresi, mola verilen her istasyonda çiçekler, müzik ve dans gösterileriyle ağırladığı yolcularına tarifsiz bir seyahat tecrübesi yaşatıyor.

Türkiye'nin belgesel ekranı İZ TV, tüm izleyicilerini bu masalsı yolculuğa davet ediyor. Fest Travel'ın sahibi, deneyimli rehber Faruk Pekin'in öncülüğünde gerçekleştirilen keşif yolculuğunda, Hindistan ve onun tarihî mirasına dair nitelikli bilgi aktarımı ve önemli gezi durakları, tren yolculuğunu kültürel bir şölene çeviriyor.

Maharaca Ekspresi, yolculuğun ilk durağında konuklarını UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan ve günümüzde koruma altında olan Acanta Mağaraları'na taşıyor. Budist rahipler tarafından bazalt kayalara oyularak oluşturulmuş mağaralar ve oldukça iyi bir şekilde muhafaza edilmiş benzersiz duvar resimleriyle Acanta, Hindistan'ın renkli tarihine ait ipuçlarını vermeye başlıyor. İlerleyen kilometrelerde, yönünü ülkenin kuzeybatısında yer alan Racasthan eyaletine çeviren Ekspres, Hindistan'ın en büyük parçası olan bu Krallar Diyarı'nda soluksuz dört gün geçiriyor. Racasthan'ın gölleriyle ünlü, romantik kenti Udaypur'dan, mavi şehir Codpur'a, Bişnoy kabilesinin yaşadığı köylerden, rengarenk şehir pazarlarına uzanan bu yolculuk, Maharaca Ekspresi'yle Hindistan'ın tüm ihtişamını yansıtıyor.

Maharaca Ekspresi'nin eşsiz konforunda, Hindistan'ın tüm renklerini, müziklerini ve tarihî mirasını İz'de izleyin.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.