Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
35 Dakika
4. Bölüm
Handel'in Şehri Halle
Bölümü Satın Al
Bölümler

Gözlerinizi kapatın. Uzaklarda bir piyano, bir keman çalınıyor. Kendinizi o çıkan ahenkli seslerin; notaların akışına bırakın. Bestelenmiş en güzel müzik eserlerinin, konçertoların, senfonilerin ardından gidilecek büyülü bir yolculuk başlıyor. Klasik müzik yazarı Serhan Bali’nin hazırlayıp sunduğu Batı’ya Yolculuk, klasik batı müziğinin en önemli isimlerinin doğup büyüdükleri şehirlerde, onların izlerinin peşinde.

Batı'ya Yolculuk'ta yeni bölüm 17. yüzyılın en önemli bestecilerinden biri olan Handel'i konu alıyor. Handel bestelediği onca opera, oratoryo, kantatlarla müzik dünyasında unutulmaz bir yere sahiptir. Almanya'nın Halle şehrinde doğan besteci, kendini Halle'de kanıtladıktan sonra şehri terk etmiştir ancak şehirde bıraktığı izler hâlâ hazırda görülmeye değerdir.

Handel'in doğduğu evden, içine yapılmış olan müzik müzesine; Handel'in aile üyelerinin bulunduğu şehir mezarlığından, Handel'in ilk orgunu çaldığı kiliseye kadar; Handel'in şehirde bıraktığı izler, 1922'den beri yapılmakta olan Handel Müzik Festivali hepsi Batı'ya Yolculuk'un yeni bölümünde.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.