Gönül Evi

“Doğduğumuz günden beri yoldayız.. Hayat; tek ve derin bir nefes.” Usta müzisyen Mercan Dede’nin müzikal yaşamı, kendi yolculukları ile ekrana geliyor!

O bazen bir DJ, bazen bir neyzen, bezen usta bir ressam olarak çıkıyor karşımıza. Bir gün Kanada’da ertesi gün Ankara’da bir konserde, oradan Avustralya’da, ya da Hindistan’da... Arkın Ilıcalı, “Hayatın bir yolculuk olduğu” fikriyle, farklı coğrafyalarda geçen yolculuğunun son ve aslında ulaşmak istediği ilk durağı olan “gönül evinde” derin bir nefes alıyor. Mercan Dede’nın hayatı ve müzikal serüveni, hayatı “yolculuk” kendisini de bir “yolcu” olarak kabul edip bir kaşif, araştırmacı, neyzen, tasavvufa gönül vermiş naçizane bir öğrenci olarak İZ ekranında!

“Ney: Vardığı duraklarda, birleştirici ses, aynı zamanda pusulası..” Ceza, Hüsnü Şenlendirici, Mısırlı Ahmet gibi müzisyenler ile 21. yüzyılda İstanbul’u İstanbul yapan tüm özgün yapıyı bir müzikal gibi izleyin! Unutmayın; bu müzikalde yollar, insanlar, çehreler değişse de, tek bir şey baki kalacak; neyin engin sesi!

BÖLÜMLER
YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.