ANA SAYFA > İZLE GEZ

Serkan Ercan ile Yeşil Rota

TURUMUZ TAMAMLANMIŞTIR. GÖSTERDİĞİNİZ İLGİ NEDENİ İLE TEŞEKKÜR EDERİZ.
 
Keşif Kulübü'nün ilk durağı, Yeşil Rota. Sislerin ardından yeşilin binbir tonuna açılan bir coğrafyada, doğayla iç içe bir maceraya hazır mısın? 
 
Anadolu'nun dört bir yanını gezen Serkan Ercan, seni Doğu Karadeniz'de bir keşif yolculuğuna çağırıyor. 
 
Biyolojik çeşitliliğiyle Türkiye'nin en zengin ekosistemine sahip Fırtına Vadisi'nde başlayan yolculuk, önce ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı Ayder Yaylası'nda, oradan Kaçkarlar'ın eteklerindeki Zilkale harabesini geçerek varılan Palovit Şelalesi'nde sürecek. 
 
Ardından Artvin'in el değmemiş doğası ve yaban hayatıyla ünlü Kamilet Vadisi'nde devam eden yeşil yol, bu kez Mençuna Şelalesi'ne götürecek gezginleri.
 
Ve son durak, Gürcistan sınırında bulunan ve Türkiye'nin tek biyosfer rezerv alanı Camili de dahil, altı köyü içinde barındıran Macahel bölgesi... Tempolu bir yürüyüşün ardından varılan Maral Şelalesi'nin yanıbaşında soluklanan gezginler, onlarca metre yükseklikteki ağaçlardan toplanan karakovan balının ve daha nice doğal lezzetlerin tadına varacak. Son olarak Karagöl'ün sakin doğasında ciğerlerini oksijenle doldurup, bu eşsiz doğanın özelliklerini bölgedeki uzmanlardan dinleyecek.
 
 DİĞER GEZİLER