ANA SAYFA > İZLE GEZ

İsmail Şahinbaş ile Karadeniz Yaylalar Turu

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 
Ist - Tzx - Ist Gidiş - Dönüş uçak bileti
3 Gece Y.P konaklama
Yöresel Yayla Otellerinde Konaklama
Otellerde 3 Adet Sabah Kahvaltısı
Otellerde Set Menü 3 Akşam Yemeği
Çevre Gezileri
Lüx Araçlar İle Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 
MACAHEL - KAMİLET VADİSİ - MENÇUNA ŞELALESİ - AYDER YAYLASI - ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - ÇAĞLAYAN KÖYÜ
 
1.GÜN Memişağa Konağı - Çat Vadisi - Palovit Şelalesi - Zilkale - Gelintülü Şelalesi
 
Değerli misafirlerimiz 07:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü, 08:15 Harbiye TatilBudur Merkez Ofis Önünden sizleri servislerimiz ile alıyoruz. Sabah saat 09.30 da Atatürk Havalimanı Onur H.Y kontuarı önünde buluşarak check-in işlemlerimizi yapıyoruz. Saat 10:30 İstanbul -Trabzon seferini yapacak Onur Havayolları`na ait uçağımız ile Trabzon uçuşunu gerçekleştirip öğlen saatlerinde Trabzon`a ulaşıyoruz. Havaalanında işlemlerimizi gerçekleştirip aracımıza geçiyoruz. Trabzon`da ilk durağımız olan Sürmene'ye hareket ediyoruz. Burada bölgenin en büyük konaklarından olan, Sürmene mimarisini en güzel şekilde koruyan Memişağa Konağı'nı ziyaret edip kahvaltı molası veriyoruz. Sonrasında Karadeniz`i solumuza alarak Rize-Çayeli-Pazar-Ardeşen üzerinden Çamlıhemşin'e uzanıyoruz. Burada minibüslerimize binerek 800 metre yükseklikteki, Ortaçağ'dan günümüze kadar ulaşan Zilkale' ye doğru yola çıkıyoruz. Muhteşem Çat Vadisi ve Deresi manzarasını da içeren gezimiz sonrası Palovit Şelalesi'ne gidiyoruz. Orman içinde yer alan şelale gezimiz sonrası otelimize doğru yola çıkıyoruz.
 
2.GÜN Maçahel - Maral Şelalesi - Karagöl
 
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası hareketle Karadeniz sahil hattının en doğusu Hopa'ya uzanıyoruz. Cankurtaran geçidinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Borçka'ya ulaşıyoruz. Burada minibüslere binerek bir doğa harikası Karagöl'e çıkıyoruz. Göl kenarında yapacağımız yürüyüş ve serbest zaman sonrası aracımıza dönerek Maçahel (Camili) ye devam ediyoruz. Burada kısa bir dinlenme sonrası meşhur Maral Şelalesi'ne yürüyoruz. 30 metreden dökülen, doğanın gözyaşı olarak bilinen şelalede fotoğraf molası sonrası geri Maçahel'e yürüyoruz. Köy içindeki laboratuvarımızı ziyaret ederek Kafkas arıları hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonra konaklama yapacacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz.
 
3.GÜN Kamilet Vadisi - Mençuna Şelalesi - Ayder Yaylası
 
Kahvaltı sonrası otelimizden hareketle Pazar ilçesinde bulunan Kamilet Vadisi'ne gidiyoruz. Burada yenilen mıhlamanın tadını başka yerde bulamazsınız. Buradaki molamız sonrası patika yoldan yürüyerek Mençuna Şelalesine ulaşıyoruz. Su ile yeşilin bir arada görüldüğü en güzel yerlerden biri olan şelalerimiz de geçirdiğimiz keyif dolu zamanın ardından aracımıza geri dönerek Ayder Yaylası'na geçiyoruz. Burada Gelintülü Şelalesi, Hala Vadisi ve eski yayla evleri fotoğrafını çekebileceğimiz yerler arasında. Yayla da vereceğimiz serbest zaman sonrası konaklama için otelimize geçiyoruz. 
 
4.GÜN Çağlayan Köyü - Çayeli
 
Otelimizde alacağımız geç kahvaltı sonrası durağımız Rize Fındıklı sınırları içindeki Çağlayan Köyü olacak. Büyükdere kıyısında yer alan Köy ve köyün eski evleri Laz kültürü ve mimarisi içinde özel bir yere sahiptir. Köy içinde yapacağımız ziyaretler ve serbest zaman sonrası Çayeli`ne hareket ediyoruz. Meşhur Çayeli kuru fasulyesinin tadına baktıktan sonra Trabzon Havalimanı'na doğru yola çıkıyoruz. Bizleri bekleyen Onur Havayollarına ait 20:50 uçağı ile İstanbul`a dönüş yapıyoruz.Bir başka Tatilbudur.com organizasyonunda görüşmek dileği ile veda ediyoruz. 
 
 KONAKLAMA OTELİ Standart Şehir ve Yayla Otelleri
 DİĞER GEZİLER