ANA SAYFA > İZLE GEZ

Sırtçantam İznik Gölü Günbatımı Şenliği

Keşif Kulübü Yolda! Doğa tutkunu İsmail Şahinbaş rehber koltuğunda! Güneşin yeryüzünde bıraktığı büyülü güzelliği seyredalmaya hazır mısınız?

İznik Gölü’nde, yılda iki kez tekrarlanan bir doğa olayı yaşanıyor. Bu doğa olayı dünya üzerindeki belirli göllerde nadiren görülebiliyor. İznik’e bağlı Çakırca Kasabası'nda, doğanın en güzel resmini görmenin şimdi tam zamanı!

Her yanı dağlarla çevrili olan gölün sadece bir yerinde boşluk bulunuyor. Bu küçük boşluk Karsak Boğazı olarak biliniyor. Boğaz, gölün batısında olmasına karşın, günbatımı senede sadece iki kez burada suyun içine batar gibi bir izlenim veriyor. 14-21 Mart ile 3-10 Ekim tarihleri arasında güneş suya değdiği an suyun içerisinde dağılıyor. Bu eşsiz ana tanık olmaya, tabiatın kalbinde zamanı unutmaya siz de var mısınız?

Program:

19 Mart Cumartesi

Sabah erken saatlerde İstanbul’dan yola çıkıyoruz. Bursa’nın İznik İlçesi’nde öğle yemeğinden sonra İznik şehir turu gerçekleştiriyoruz. Günbatımına yakın bir zamanda, İznik Gölü Karsak Boğazı’nda batan güneşi en güzel görebileceğimiz bölgeye hareket ediyoruz.

20 Mart Pazar

Bugün, Günbatımı Sırtı Parkuru’nda yürüyüş yapacağız. Parkur, İznik Gölü’nü kuşbakışı gören sırtlardan oluşuyor. Yürüyüşe katılmak istemeyenler için İznik’te çömlek atölyeleri gezisi yapılacaktır.

İstanbul’dan hareket noktaları

07.00 Bakırköy İncirli
07.20 Mecidiyeköy Teknosa önü
07.45 Kadıköy Evlendirme Dairesi

Yürüyüş için gerekli olan malzemeler

– Yürüyüş ayakkabısı
– Sırt çantası
– Baton ve rüzgârlık
– Alın ya da el feneri

Temel yürüyüş kurallarını bilen ve ortalama yürüyüş temposuna sahip herkesin rahatlıkla gerçekleştirebileceği bir etkinliktir.

Detaylar

Katılım bedeli: 550 TL'dir (KDV dâhil)

Fiyata dâhil olan hizmetler: Ana ve ara ulaşımlar ve TP konaklama (sabah kahvaltıları, akşam yemekleri) ve rehberlik dâhildir. 20 Mart Pazar günü yürüyüşünde kumanya verilecektir.

Fiyata dâhil olamayan hizmetler: Ana yolculuk boyunca yapılan harcamalar ve müze girişleri.

Konaklama: Butik otel konaklama.

Son başvuru tarihi: 17 Mart 2016 mesai saatleri bitimi.

Garanti Bankası Taksim Şubesi 

Hesap Adı: Günışığı Turizm Yayıncılık Pazarlama
Hesap No: Şube kodu 28 / 6294110 
IBAN: TR93 0006 2000 0280 0006 2941 10 
NOT: Ücret gönderilerinde açıklama bölümüne “İZ S.G. TUR BEDELİ” yazmanızı rica ederiz. Ayrıca fatura kimin adına kesilecekse o isimle yatırılması gerekmektedir.

Rezervasyon için +90 (212) 293 50 43

izlegez@iztv.com.tr
DİĞER GEZİLER